Virtuální firma dodavatelem služeb MČ Praha 10

Možná jste se domnívali, že v naší městské části již nic nemůže překonat míru amaterismu, která provází různé dodavatele zcela zbytečné, ale vysoce honorované služby s hrdým názvem „Monitoring sociálních sítí“.

Chyba! Úřad městské části dokázal opět překvapit. Od června je dodavatelem nejrůznějších drobných grafických zakázek a těžko uchopitelné činnosti s popisem (cituji): objednávka reklamních zobrazení vybraných příspěvků a informačních tiskovin Facebookového profilu MČ Praha 10, dle zadání, společnost Promohelp (neplést se společností Promoshark, která stála za ostudným internetovým projektem Desítkář tiskového mluvčího MČ Praha 10, pana Víta Nováka). Společnost Promohelp s.r.o. (IČ: 06079652) byla založena 11. 5. 2017 s počátečním vkladem 1 000,- Kč. Není na ni dohledatelný kontakt, neexistuje internetová adresa, nenajdete telefon, není kam poslat email. Přesto již od června získává poptávky od naší městské části. Všech dosavadních pět zakázek bylo shodně OBJEDNÁNO ze strany MČ Praha 10 až 29. 8. 2017. Jejich celkový objem (ke dni uzávěrky) zatím činí 165 000,- Kč.

O solidnosti tohoto dodavatele svědčí i skutečnost, že sídlí ve virtuální kanceláři na adrese V Dolině 1515/1b, Praha 10. Zde obývá, spolu s dalšími dvěma stovkami podivuhodných společností, sklepní kóji o výměře cca 2 m2.

DODATEK: Dne 8. října jsem poslala dotaz na ÚMČ o informace, na základě jakých kritérií byla vybrána tato společnost, která je veřejně nedohledatelná. 12. října se aktivovaly její webové stránky (včetně registrace). Odpověď pana mluvčího na moje dotazy je ZDE.

 

Jana Komrsková a kol.